Vlevo dole

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.

Categories: News & Politics

Listen to the last episode:

Ministr školství Mikuláš Bek z hnutí STAN má čím dál větší problém, že je vykreslovaný jako papaláš, zatímco omílaná modernizace vzdělávání postupuje hlemýždím tempem.

Nejprve na něj prasklo, že mu stát platí byt za 57 tisíc korun měsíčně v luxusní rezidenci na pražském Břevnově. Teď zase vyplavalo, že když z Prahy spěchá domů služebním autem do obce Hajany u Brna, neváhá zapnout modrý maják a využít záchranářskou uličku v koloně na D1. A do toho čerpá náhrady v Senátu na kancelář a asistenty, kde má coby ministr mizernou účast.

„Jsou to naprosto zbytečně věci, které srážejí autoritu ministra hlavně u odborné školské veřejnosti, po níž Mikuláš Bek žádá úspory nebo pochopení pro to, že věci nejdou tak rychle, jak sliboval,“ říká reportérka Lucie Stuchlíková v podcastu Vlevo dole.

To vše se děje ve chvíli, kdy se ve vládě zrovna sestavuje rozpočet na příští rok a ministr Bek žádá desítky miliard korun navíc. Jinak hrozí rezignací a má v tom podporu celého hnutí STAN, které se chce vyhnout další blamáži s vysvětlováním, proč chybí peníze na platy kuchařek a uklízeček.

„Starostové to určitě vnímají jako kampaň, když použijeme slova klasika. Vždyť ministra Beka to teď oslabuje v klíčových jednáních, kdy potřebuje získat peníze navíc, aby ve volebním roce dokázal splnil závazky, jež ve školství nasliboval,“ dodává reportér Václav Dolejší.

Jezdíte do hajan také s majáčkem? Podcasteři v dnešní epizodě kromě školství řeší také hledání evropské identity hnutí ANO. Odešel Babiš od liberálů kvůli tomu, že už ho nebaví francouzština a chce se nově učit maďarsky? Poslechněte si Reaktor podcastu Vlevo dole!


----

 • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
 • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
 • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. 
 • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
 • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
 • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Previous episodes

 • 326 - Reaktor: Luxusní byt, majáček, náhrady. Je ministr Bek papaláš? 
  Fri, 21 Jun 2024
 • 325 - Reportáž s pistolí u hlavy: Vlevo dole u Pavla Novotného 
  Wed, 19 Jun 2024
 • 324 - Vlevo dole znovu Podcastem roku! 
  Tue, 18 Jun 2024
 • 323 - Reportáž: Fiala restartuje Česko. Platí si umělou inteligenci 
  Fri, 14 Jun 2024
 • 322 - Záhada pirátských voličů. Kam zmizeli a proč? 
  Wed, 12 Jun 2024
Show more episodes

More australian news & politics podcasts

More international news & politics podcasts

Choose podcast genre