Vlevo dole

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.

Categories: News & Politics

Listen to the last episode:

Slováci si o víkendu zvolili nové poslance a politický podcast Vlevo dole vyrazil nasát atmosféru do volebních štábů. Lucie Stuchlíková sledovala, jak si vedou liberálové z Progresivního Slovenska. A na Václava Dolejšího vyšel Smer Roberta Fica a Hlas Roberta Pellegriniho, posměšně nazývaný „béčkem Smeru“.

Štáb Progresivního Slovenska vypadal a měl i podobnou atmosféru jako prezidentský štáb generála Petra Pavla. Což, jak se později ukázalo, nebyla náhoda. A slavilo se tu prakticky od začátku - to když strana vyšla jako vítěz v exit pollu.

„Jenže se stalo to, co minule, kdy exit poll progresivistům taky nadsadil. Po půlnoci začalo být jasné, že vítězství to nebude, zábava utichala, místo hudby se pustily volební výsledky a tančící fanoušci si ze skladu vytáhli židle, na které se sklesle posadili,“ popisuje atmosféru Lucie Stuchlíková.

To u Smeru to probíhalo přesně naopak. Nasupení straníci se izolovali od novinářů v horním patře a dokud výsledky nevypadaly dobře, naznačovali, že si provádějí vlastní sčítání. Když ale bylo jasné, že vyhráli, vypukly bujaré oslavy, během kterých se mimo jiné tančilo a pokřikovalo na balkoně. „Pilo se, zpívalo. Politici Smeru úplně propadli triumfalismu a ztratili zábrany,“ popisuje Václav Dolejší dění u vítězů.

Kdo nakonec sestaví vládu? Je Pellegrini s Ficem od začátku domluvený? Vzešla ze slovenských voleb nějaká dobrá zpráva? To po náročné volební noci v druhé části podcastu s autory Vlevo dole probírá tvůrce slovenského podcastu Piatoček Adam Blaško a zvláštní volební zpravodaj Seznam Zpráv na Slovensku Filip Harzer.

----

 • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
 • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
 • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. 
 • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
 • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
 • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Previous episodes

 • 263 - Vlevo Dole na Slovensku: Matoucí exit polly a povolební kocovina 
  Mon, 02 Oct 2023
 • 262 - Dinosauři podpořili Fica. Česká stopa ve slovenských volbách 
  Wed, 27 Sep 2023
 • 261 - Slunce, seno, křižovatka. Když modernizace vázne 
  Wed, 20 Sep 2023
 • 260 - Piráti a Starostové se zlobí na Stanjuru, že šetří jen u nich 
  Fri, 15 Sep 2023
 • 259 - Finále Horkých hlav: Je nejlepší politická přezdívka Mlha, nebo Voldemort? 
  Wed, 13 Sep 2023
Show more episodes

More australian news & politics podcasts

More international news & politics podcasts

Choose podcast genre